Vitamín C

Vedeli ste, že vitamín C sa nachádza v mnohých orgánoch vo vysokých koncentráciách? Je dôležitý pre mozog, oči, srdce, steny ciev, pečeň, obličky a nadobličky, kosti, svaly a celý imunitný systém.

Keďže si ho naše telo nedokáže vyrobiť, prijímame ho v strave a doplnkoch výživy. Jedením sa cez tenké črevo dostáva do krvi, aj keď len v obmedzenom množstve.

Chronické choroby a prevencia

Liečba vážnych diagnóz, zvýšená telesná záťaž, fajčenie, užívanie alkoholu a znečistené ovzdušie sú spojené s nedostatkom vitamínu C. Ak tento stav trvá dlhodobo, hrozia chronické nám choroby, preto je vhodné dopĺňať ho aj preventívne.

Vitamín C je tiež vhodný pre ľudí s chronickým únavovým syndrómom, ktorý môže vyvolať pretrvávajúce vyčerpanie alebo stres, prípadne vírusová infekcia.

Vitamín C je vhodný pre ľudí, ktorých trápia:

• srdcovo-cievne choroby
• nádorové ochorenia
• alergie, astma, autoimunitné ochorenia
• časté vírusové a bakteriálne infekcie
• zápalové reumatické ochorenia
• hojenie rán, opuchy, bolesti, dlhá rekonvalescencia
• pred a pooperačné a poúrazové stavy
• neurodegeneratívne ochorenia
• depresie, fyzická a psychická záťaž, stres
• osteoporóza
• vysoký krvný tlak

Hojivá a ochranná funkcia

Vitamín C infúzneAk sa chcete rýchlejšie zotaviť a skrátiť si pobyt v nemocnici, je potrebné doplniť vitamín C pred a po operačných zákrokoch, po úrazoch, pro popáleninách a ťažkých zápaloch, pretože:

– zlepšuje obranyschopnosť proti infekciám,
a má protizápalový účinok,
– je nevyhnutný pre pre hojenie rán,
– chráni nervy a cievy a podporuje ich tvorbu.

O vhodnosti a podmienkach podávania zvýšených dávok Vitamínu C sa môžete poradiť s lekárom aj v našich ambulanciách.

Recepcia
Tel.: 032/64 00 010