Aktuality

Spôsob prenosu koronavírusu do oka nie je stále jasný

Niektoré výskumy ukázali, že koronavírus môže spôsobiť tzv. konjunktivitídu, teda zápal spojoviek, a dokáže sa pravdepodobne prenášať aj kontaktom aerosólu so spojovkou. Spôsob prenosu vírusu do oka je však stále otázny. Odborníci odporúčajú niekoľko preventívnych opatrení, ktorými si ochránite svoje oči pred vírusmi.

Zobraziť celý článok

Zabezpečujeme praktickú výučbu v doktorskom štúdijnom programe v štúdijnom odbore všeobecné lekárstvo

Na základe uzatvorenej zmluvy medzi Slovenskou zdravotníckou univerzitou a spoločnosťou  Falck Healthcare a.s.  o praktickej výučbe v doktorskom štúdijnom programe v štúdijnom odbore všeobecné lekárstvo na výučbovom pracovisku Polikliniky JUH Trenčín, Halalovka 63, Trenčín, ponúkame zabezpečenie výučby rezidentov.

Zobraziť celý článok

VITAMÍN C

Vedeli ste, že vitamín C sa nachádza v mnohých orgánoch vo vysokých koncentráciách? Je dôležitý pre mozog, oči, srdce, steny ciev, pečeň, obličky a nadobličky, kosti, svaly a celý imunitný systém.

Keďže si ho naše telo nedokáže vyrobiť, prijímame ho v strave a doplnkoch výživy. Jedením sa cez tenké črevo dostáva do krvi, avšak len v obmedzenom množstve. V infúznej forme a vysokých koncentráciách ho telo dokáže prijať omnoho účinnejšie.

Zobraziť celý článok

Partneri